Artykuły

 • PROGRAM OGRANICZANIA PICIA

  Jeśli chcesz nauczyć się w jakiś sposób ograniczyć ilość spożywanego alkoholu, to ta informacja jest dla Ciebie!

  Przygotowaliśmy innowacyjny program z zakresu ograniczania picia. Dla kogo:

  – dla osób z dużymi wątpliwościami dotyczącymi swojego picia alkoholu,

  – dla osób, które nie akceptują pełnej abstynencji jako celu terapii,

  – dla osób we wczesniejszych fazach rozwoju choroby alkoholowej.

 • Biała gorączka – objawy odstawienia alkoholu

  Biała gorączka, znana również jako delirium tremens, jest uznawana za jeden z najpoważniejszych i potencjalnie życiowo zagrożających objawów odstawienia alkoholu. Charakteryzuje się ostrymi zaburzeniami psychicznymi i silnymi wahaniami nastroju, często towarzyszą jej halucynacje wzrokowe i słuchowe. 

 • Padaczka Alkoholowa: Kompleksowe Zrozumienie i Walka z Ukrytym Zagrożeniem Zdrowotnym

  Padaczka alkoholowa to poważne i często niezrozumiane zagrożenie dla zdrowia, które występuje jako jeden z najpoważniejszych skutków nagłego odstawienia alkoholu. Jest to stan szczególnie niebezpieczny dla osób z długotrwałym uzależnieniem, które regularnie spożywają dużą ilość alkoholu. Ta forma padaczki może prowadzić do trwałych uszkodzeń mózgu, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

 • Wszywka alkoholowa. Co to jest Esperal i jak działa?

  Wszywka alkoholowa, często nazywana wszywką esperal, to metoda leczenia alkoholizmu polegająca na wszyciu pod skórę pacjenta specjalnego implantu, który uwalnia do organizmu substancję o nazwie disulfiram. Jej działanie polega na blokowaniu enzymu odpowiedzialnego za metabolizm alkoholu w organizmie, co prowadzi do gromadzenia się w krwi acetaldehydu, który jest toksyczny i wywołuje bardzo nieprzyjemne objawy w przypadku spożycia alkoholu.