Uzależnienie od narkotyków, leczenie narkomanii
Jeśli:
- Odczuwasz niepohamowaną chęć spożycia środków psychoaktywnych
- Nie udało Ci się utrzymać na dłużej abstynencji w spożywaniu narkotyków, wszelkie próby kończyły się ponownym sięgnięciem po tego typu środki
- Podczas prób rzucania nałogu odczuwasz drżenie rąk lub mięśni, nadmiernie się pocisz, odczuwasz stany lękowe, nerwowość, gorszy nastrój oraz brak koncentracji
- Ciągle zwiększasz przyjmowane przez siebie dawki
- Bierzesz narkotyki nawet wówczas, kiedy nałóg zaczyna w negatywny sposób wpływać na Twoje życie prywatne i zawodowe, powodować groźne choroby somatyczne
- Twoje działania koncentrują się na zdobywaniu pieniędzy i przeznaczaniu ich w całości na używki
- Nic innego poza narkotykami nie sprawia Ci przyjemności
- Porzucasz swoje wcześniejsze pasje oraz zainteresowania
- Całe Twoje życie jest podporządkowane narkotykom
Oznacza to, że jak najszybciej powinieneś zwrócić się o pomoc, gdyż Twoje uzależnienie od narkotyków może znajdować się w dalekim stadium rozwoju. Uzależnienie najczęściej postępuje stopniowo, warto podjąć się leczenia narkomanii jak najszybciej, wówczas mamy znacznie większe szanse na pozbycie się nałogu. W przypadku silnego uzależnienia oraz zwlekania w poszukiwaniu pomocy, szanse te znacznie maleją.
Narkomania to bardzo poważny problem, który trudno rozwiązać działając na własną rękę.
Leczenie narkomanii
Zapewniamy, że nasz ośrodek pomoże Ci przezwyciężyć nałóg. Jeśli uzależnienie od narkotyków niszczy Twoje życie, powinieneś skontaktować się z nami i zakończyć życie w cierpieniu i ciągłej niepewności.
Nie warto dłużej czekać! Zadzwoń już teraz!
To właśnie dzisiaj możesz podjąć decyzję, która poprawi relacje z bliskimi Ci osobami oraz odmieni Twoje życie na lepsze.
Zastanawiasz się czy ważna dla Ciebie osoba znajduje się stanie uzależnienia od narkotyków i wskazane jest leczenie narkomanii? Poniżej prezentujemy objawy występujące po zażyciu najpopularniejszych substancji psychoaktywnych:
- Marihuana - występuje zazwyczaj w formie skręta przypominającego papierosa, powoduje silne odprężenie oraz gadatliwość, po zażyciu marihuany powiększają się źrenice, a serce zaczyna szybciej pracować, często występują także przekrwione spojówki, a w dalszej fazie poczucie obojętności.
- Amfetamina - najczęściej spotykana w formie charakterystycznego białego proszku, ale także w tabletkach oraz kryształkach. Głównymi objawami po zażyciu są stany euforyczne takie jak pobudzenie oraz wyjątkowo silny przypływ energii. Ponadto, u osób po amfetaminie można zaobserwować zawroty głowy oraz wysokie ciśnienie, zdarza się także, że odczuwają one niepokój oraz suchość w ustach.
- LSD - tę substancję można najczęściej zidentyfikować jako małego rozmiaru obrazkowe znaczki. Oprócz poszerzonych źrenic, LSD powoduje wzrost temperatury ciała oraz podwyższone ciśnienie, wpływa na ograniczenie sprawności ruchowej, w skrajnych przypadkach mogą pojawić się drżenia, ślinotok oraz omamy.
- Kokaina - spotykana w formie białego proszku lub krystalicznych płatków. Jej zażycie podnosi pewność siebie oraz wzmaga aktywność. Innymi objawami są bezsenność, nieodczuwanie łaknienia oraz wytrzeszcz gałek ocznych. U niektórych można zaobserwować omamy wzrokowe.
- Heroina - powoduje najsilniejsze uzależnienie od narkotyków. Zażywana jako kompot lub biały proszek, daje poczucie szczęścia oraz euforii. Osoba po zażyciu w znacznie mniejszym stopniu odczuwa ból oraz głód. Może mieć także działanie wyciszające oraz spowalniające funkcjonowanie organizmu.
Leczenie narkomanii to proces czasochłonny, którego sukces zależy od prawidłowo przeprowadzonych wszystkich etapów. Należy zatem wybrać sprawdzonych specjalistów.